Konya Teknik Gezisi

17 Ekim 2017 tarihinde Yüksekokulumuz Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Programı ve Bahçe Tarımı Programı öğrencilerinin katılımıyla Konya'ya teknik gezi düzenlenmiştir. Gezi Öğretim görevlimiz Sayın Hadi CANTEMUR önderliğinde Konya’da bulunan Konya Tarım Üniversitesi ve Zade Vital firmasına yapılmıştır.

 

Gezi programına öğrencilerimizle birlikte Üniversitemiz Genel sekreteri Yrd.Doç.Dr. Yavuz UYSAL, Öğretim üyemiz Yrd.Doç.Dr. Nacide UYSAL, Öğretim görevlilerimiz Dr. Sabriye ATMACA, Serkan UYAR ve Mehmet KAHYAOĞLU’da eşlik etmişlerdir. Öncelikle Konya Tarım Üniversitesi rektörü Sayın Prof.Dr.Cumhur ÇÖKMÜŞ gezi heyetimizi karşılamış ve tarım üniversitesinin kuruluş amacını ve akademik kadroları hakkında bilgi vererek üniversiteleri bünyesinde yürütülmekte olan projeler hakkında bilgiler vermiştir. Aynı şekilde teknik gezimize katılmış olan Üniversitemiz genel sekreteri Sayın Yrd.Doç.Dr Yavuz UYSAL’da Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi kuruluşu, gelişimi ve gelecekteki planları hakkında bilgi aktarımında bulunmuşlardır. 

 

Gezi kapsamında yer alan Zade Vital Firmasında Tıbbi ve Aromatik bitkilerin hangi amaçlar için kullanıldığı, nasıl işlendiği ve pazarlandığı hakkında bilgiler verilerek fabrikada incelemelerde bulunulmuştur. Bu teknik gezi hem Tıbbi ve Aromatik bitiler bölümü öğrencilerinin hem de Bahçe Tarımı öğrencilerinin programlarının önemini kavramaları, ufuklarının açılmasında büyük katkı sağlamıştır.

Eski Site