ULAŞTIRMA HİZMETLERİ BÖLÜMÜNÜN ANTALYA HAVALİMANI GEZİSİ

ULAŞTIRMA HİZMETLERİ BÖLÜMÜNÜN ANTALYA HAVALİMANI GEZİSİ
  • Gazipaşa MYO
  • 25 Kasım, 2022
ULAŞTIRMA HİZMETLERİ BÖLÜMÜNÜN ANTALYA HAVALİMANI GEZİSİ

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Gazipaşa Mustafa Rahmi Büyükballı Meslek Yüksekokulu Ulaştırma Hizmetleri Bölümü öğrencileri Antalya Havalimanı’na teknik gezi gerçekleştirdi.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Gazipaşa Mustafa Rahmi Büyükballı Meslek Yüksekokulu Ulaştırma Hizmetleri Bölümü, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri programı ve Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği 2. Sınıf öğrencileri bölüm hocaları nezaretinde teknik gezi gerçekleştirdi.

DHMİ yetkililerinin katkılarıyla gerçekleştirilen teknik gezi kapsamında öğrenciler havalimanı operasyonlarında yer alan birimleri inceleme fırsatı yakaladılar. Öğrencilerin derslerde öğrendikleri teorik bilgileri pratikte de görebilmeleri için düzenlenen gezide öğrencilere Antalya Havalimanı Başmüdür Yardımcısı Bahadır Ünlü eşlik etti.

Havalimanının yolcu karşılama ve bekleme salonundan apronuna kadar her bir bölgesini DHMİ yetkililerinin anlatımıyla gören öğrenciler yer hizmetleri ekipmanlarını, ARFF acil müdahale araçlarını yakından inceleme fırsatı yakaladılar. Ayrıca terminal, apron, kule, Türk Hava Yolları ve Corendon’a ait uçaklarda teknisyenler tarafından da bilgi aldılar.

Öğrencilerle bir araya gelen Antalya Havalimanı Mülki İdare Amiri Sayın Suat Seyitoğlu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Sektörün tecrübe ve birikiminin öğrencilere aktarılmasındaki önemine işaret ederek yoğun bir şekilde reel sektör işbirliklerini ve özellikle de yerinde uygulamalı olarak görmenin teknik geziler için önemli olduğunu ifade etti.